poniedziałek, 31 października 2016

Halloween - cukierek albo psikus :-)

Hallowen 31 Pazdziernik!

Tak to właśnie dziś! To obrządek, święto nie do końca celebrowane w Polsce. Co o tym sądzicie, sami obchodzicie? Mamy dla Was trzy ciekawostki, bo nie ma co zagłebiac sie w temat. Kto chce to wie wszystko, a kto nie wie moze zechce sie dowiedzieć :-)
Uwazam, ze to swietna zabawa dla dzieci , a nawet i dorosłych. To co zakazane czesto przyprawia o gesia skorke. Kto z nas nie ogladac Scooby Doo, Freddiego czy Jasona :-)  Mnie osobiscie powalaja na kolana pomysly dekoracji, potraw i kostiumów! Wielkie chapeaux bas ;-)


Dlaczego dynie?
Celtowie przygotowując się na ciemny czas zimy wydrążali warzywa, które stawały się ich źródłem światła. Wcale nie były to dynie, a rzepy! O wiele lat później irlandzcy imigrani, którzy przypłynęli do Ameryki nie zabierali ze sobą rzep, a najskuteczniejszym zastępstwem okazały się właśnie dynie! ;-)

Przebieranki, ubieranki! :-)
Zwyczaj istniał już w XVI wieku w Szkocji, Walii i Irlandii. Przebierańcy chodzili od domu do domu śpiewając piosenki lub recytując wierszyki :-) Niekiedy przebierańcy robili psikusy i stad moze wzięło się powiedzonko Cukierek albo psikus? :-)Halloween a religia

Kolędnik z kosą puka do Twoich drzwi czy to aby nie zwyczaj, który znamy od małego. I o zgrozo śpiewa kolędy! ☺

Czy Swieto Zmarłych zawsze było w listopadzie. Otóż nie! Wcześniej było obchodzone w maju. Wiedzieliscie o tym?Nie neguje, nie komentuje niech każdy zyje wg wlasnych przekonan :) Najwazniejsze to nie byc hipokrytą, bo to ośmiesza nie tylko nas samych, ale potem i nasze dzieci. Jeśli nie masz wiedzy na jakiś temat to poczytaj, zaczerpnij wiedzy tak by broniąc swoich racji mieć argumenty, które mają wartość. a nie są bzdurą wyssaną z palca :)

Usciski ! :-)
A&A

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz