poniedziałek, 1 stycznia 2018

Wydawnictwo Martel. Książki, bajki, kolorowanki dla dzieci

Wydawnictwo Martel istnieje od 2001 roku. Publikacje wydawcy cieszą się ogromnym powodzeniem nie tylko wśród najmłodszych czytelników. Zdobyte dotychczas doświadczenie przyczyniło się do uzyskania ugruntowanej pozycji na rynku wydawniczym.  

Dla każdego rodzica to nie lada wyzwanie dobrać odpowiednią literaturę dla swoich dzieci. Naszym marzeniem jest zapełnienie biblioteczki książkami z pięknymi oprawami, wnoszącymi dużo mądrości do naszego domu. Niestety często nasze pociechy mają zupełnie inne wyobrażenie.  Wg mnie  najważniejszym kryterium jest wiek dziecka. Nie wyobrażam sobie dwuletniego malucha przygotowanego na wysłuchanie 100 stron przygody detektywistycznej :) Idąc moim tokiem myślenia chciałybyśmy przedstawić Wam kilka rewelacyjnych pozycji, które warto mieć na półce.Dla najmłodszych 

Najmłodsi czytelnicy to jedna z najbardziej wymagających grup czytelniczych :) Tak, tak! Maluch często zaabsorbowany jest wszystkim wokół, a niekoniecznie książką. Zdarza się, że z całej literatury najbardziej podobają się obrazki i przewracanie kartek. Zapewne nie ma innej metody jak ta zwaną ,,próba". Uważam, że nawet kilka minut czytania to wielki sukces! Oczywiście są i dzieci, które wysiedzą i z chęcią wysłuchają opowieści. Wydawnictwo Martel jest przygotowane i na swojej stronie internetowej posiada specjalną zakładkę dla maluchów. Przeważają tutaj głównie książeczki w twardych oprawach. ,,Książeczki zostały stworzone w taki sposób, żeby rozwijać zasób słownictwa najmłodszych, przyspieszać naukę literek, a przy tym dostarczać pierwszorzędnej zabawy w trakcie czytania"1 Szczerze polecamy książkę Baśniowy Angielski. Nauka języków obcych od małego to inwestycja w przyszłość dziecka:) 

EDUKACYJNE 

Nauka poprzez zabawę to ulubiona forma odkrywania świata przez dzieci. Możliwość spotkania z ulubionymi i znanymi postaciami często ułatwia nauczenie się subiektywnie trudnych rzeczy. Dla mnie odkryciem zeszłego roku były Bajki Logopedyczne proponowane dla dzieci w dwóch przedziałach wiekowych tj.3 do 5 lat i  5 do 8 lat. Czytając bajki dziecko uczy się poprawnie akcentować, wymawiać głoski, sylaby, ćwiczy mowę . Świetna zabawa dla całej rodziny :) Przypominamy, że dwie takie książki są do wygrania w konkursie charytatywnym na rzecz Kuby Kołacza. 
To jest świetna gimnastyka, kiedy język w buzi fika! Lubisz CZYTAĆ? Poćwicz z nami, poznaj się z rymowankami!2
 Zbiór wierszyków Ci pomoże mówić lepiej, a nie gorzej!3

WIERSZE, RYMOWANKI, PIOSENKI 

Dzieci uwielbiają śmieszne wierszyki, rytmiczne piosenki i krótkie rymowanki. W odpowiedzi na potrzeby młodych czytelników Wydawnictwo Martel w swojej ofercie ma kilkanaście książek odpowiadającym tym kryterium. Jak przyjemna jest edukacja gdy jest   przyjemna, wesoła i owocna. Rezultaty zapewne są błyskawiczne, bo dzieci zazwyczaj zapamiętają każdą głupotkę, śmieszną anegdotkę :) Przekonajcie sie sami i sięgnijcie po Rymowanki Rozbawianki Agnieszki Nożyńskiej. 

Wydawnictwo Martel dba o wszystkich czytelników. W swojej ofercie ma równiez pozycje dla dorosłych: książki kulinarne, odkrywanie świata, słowniki, książki religijne etc. Wydawnictwo Martel wspiera akcje charytatywne. Swoją działalność kształtuje stale, dzieki  czemu stale zyskuje nowych zwolenników. Publikacje są godne polecenia, dlatego nie mogło ich zabraknąć na naszym blogu. 

1) Czy znasz Wydawnictwo Martel ? 
2) Czy posiadasz w Twojej biblioteczce publikacje Wydawnictwa Martel?
3) Jaką książkę Wydawnictwa Martel zakupisz w najbliższym czasie? 

Zachęcamy do komentowania i udostępniania postu. Już dziś weź udział w konkursie charytatywnym i zdąbadz 1 z 4 nagród podarowanych przed Wydawnictwo Martel.

*1,2,3 www.wydawnictwomartel.pl. , 02/01/2018

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz